Svet-Stranek.cz
Osobní stránka na adrese: archandel.freepage.cz
Osobní stránka

Přírodní léčení:Osobní stránka na adrese: archandel.freepage.cz

Přírodní léčení

ZÁCPA: při ní je vynikající pít chlebový nápoj, v Rusku známý jako chlebový kvas, (prodávají ho také v lahvích v Praze na Žižkově a nebo na metru Hůrka v ruských specialitách). Je to v podstatě nápoj vhodný k detoxikaci organismu.

Jeden z receptů na chlebový kvas:

250 gramů staršího tmavého žitného chleba, 200 gramů cukru, 8 gramů droždí, 4 litry vody, citron
Chléb zalijeme vařící vodou, necháme vychladnout a pak vmícháme utřené s cukrem droždí a šťávu vymačkanou z citrónu. Odložíme na 24 hodin a poté přeléváme do lahví.

Na zácpu je také vhodné jíst rozdrcená lněná semínka, které přidáte do jogurtu nebo kefíru, oslazená trochou medu. Dobrá jsou i rajčata, nebo rajčatová šťáva. Hodně pít. NEPÍT NIC S MÁTOU PEPRNOU.

PRŮJEM: při průjmu je důležité hodně pít a dodat tělu sůl. Na to se hodí třeba i slané tyčinky, které děti většinou neodmítnou. Pak nanejvýš 3 dny jíst najemno nastrouhaná celá jablka asi 6-12 denně a nic jiného! Pít heřmánkový nebo mátový čaj (dospělí mohou černý) ale jen před jídlem nebo asi hodinu po něm. Nejíst mléčné výrobky.

HOREČKA: čerstvě rozříznout cibuli, potřít chodidla a pak udělat cibulový zábal chodidel. Po pár hodinách obnovit (cibule vytahuje horkost). Zábal na zápěstí (používám žínky na obě zápěstí).

KAŠEL: homeopatická léčba je nejlépe popsána v tomto článku: http://www.baby-cafe.cz/modules.php?name=News&file =article&sid=109840
Jinak dle reiki lékárny-pít čaj z anýzu a fenyklu (ve stejném poměru). Několikrát denně jíme malé porce polévky z ovesných vloček, vařených nanejvýše 5 minut ve vodě. Do vlažné polévky přidáme trochu mléka a medu. 5-10x denně lžičku cibulové šťávy s medem. Do hrudi masírovat japonský olej z léčivých bylin nebo čínský tygří balzám.

CHŘIPKA: domů pověsit svazek cibule, cibule vytahuje nejen horkost, usnadňuje vykašlávání, ale také vytáhne bacily a viry do sebe (cibuli v chřipkovém období proto také obměňujeme). Pít mrkvový sirup (denně asi 10 lžic): mrkvovou šťávu svařit nahusto s hnědým cukrem. Přechovávat v uzavřené nádobě. Cibulový zábal: syrovou cibuli nahrubou nakrájet a udělat z ní zábal krku, měnit asi po hodině. Střídavě pít čaj z černého bezu a lipového květu, pomocí něhož nemoc "vypotíme". Držet se v teple a zamezit průvanu. Jíst mrkev s medem a citronovou šťávou a denně 2 nastouhaná jablka i s jádřincem a slupkou.

MIGRÉNA: postrouhat kus křenu velký jako malíček a svařit s červeným vínem (1 litr). Pak nechat v přikrytém hrnci ještě mírně vařit. Po hodině brát jednu až dvě čajové lžičky dokud migréna nepoleví.

OSLABENÁ IMUNITA: vzdát se bílé mouky, cukru, čokolády, kávy, alkoholu. Denně vypít 3 sklenice chlebového kvasu. Jíst dva najemno rozdrcené stroužky česneku denně. Jíst kyselé zelí (syrové) nebo čerstvý salát z bílého zelí a červenou paprikou a cibulí rozdělený do menších porcí.

PMS (premenstruační syndrom): brát vitamíny skupiny B, po ovulaci hlavně B6. Brát delší dobu kapsle pupalky nebo brutnáku. Pít meduňkový čaj s medem. Meditovat s adulárem (měsíční kámen) mezi rukama a karneolem na 2.čakře při měsíci. Meditovat o tarotové kartě Velekněžka, přemýšlet o duchovním významu své ženskosti.

PORUCHY SPÁNKU: krátce předtím, než jdeme spát, pít odvar z jablečným slupek, slazený medem. Nebo místo toho odvar z koprových semen (25%), zeleného ovsa (50%) a anýzu (25%) oslazený medem. Pravidelně jíst k večeři co nejčerstvější hlávkový salát. Učit se konstruktivně projevovat neprožité emoce. Důsledně řešit problémy a rozhodovat se. Nejíst nejméně tři hodiny před spaním, vzdát se na nějakou dobu kávy, čokolády a černého čaje.

Použitá literatura:
Walter Lubeck-Reiki domácí lékárna

Na rýmu
Majoránkové máslo

Je velmi osvědčeným prostředkem proti rýmě. Malý kopeček majoránkového másla dávejte dítěti do každé nosní dírky tří až pětkrát denně.

Publikace Domácí lékař dětských nemocí (vydal ComputerPress) radí, jak si tento domácí prostředek proti rýmě udělat. Nechejte změknout sto gramů másla. Pak ho smíchejte s plnou hrstí majoránky. Ideální je čerstvá, ale může být i sušená. Vzniklou hmotu zahřívejte půl hodiny v horké vodní lázni. Potom přefiltrujte přes hrubý šátek a přidejte pět kapek majoránkového oleje. Koupíte ho v lékárně. Pak vše nalijte do sklenice, která se dá zašroubovat. V suchu směs vydrží až rok. Pozor, majoránka může v některých případech vyvolat alergickou reakci.

Domácí nosní kapky

Deset gramů (zhruba dvě čajové lžičky) hroznového cukru přidejte do padesáti mililitrů teplého heřmánkového čaje. Kapejte každé dvě hodiny dvě kapky do každé nosní dírky. Kojencům nejlépe krátce před jídlem.

Na silnou imunitu
Křenový med

Je to jeden z méně známých způsobů, jak si přirozenou cestou posílit imunitu. Křen i med jsou vydatné povzbuzovače obranyschopnosti. Kromě toho také působí jako přírodní antibiotika. To znamená, že účinkují proti škodlivým baktériím. A také dezinfikují organismus. Pokud se med a křen sloučí, jejich účinky se ještě znásobují. Recept je jednoduchý. Nastrouhejte kořen čerstvého křenu a smíchejte se stejným množstvím medu. Během nemoci je dobré užívat několikrát denně jednu lžičku.

Mrkvový sirup s medem

I tento sladký recept posiluje imunitu. Slouží také k obnově sliznic dýchacích cest, které nemoc poškozuje a namáhá. Půl litru čerstvé, nejlépe bio mrkvové šťávy a přibližně pět lžic medu smícháme a zahříváme (nevařit, jenom zahřívat) na mírném ohni, než se směs začne podobat sirupu. Užívejte jednu až dvě lžičky několikrát denně.

AURA

Člověk se skládá z fyzického těla a šesti jemnohmotných těl, která většina lidí nevnímá, protože nejsou dostupná našim smyslovým orgánům. Nenacházejí se na povrchu fyzického těla, ale okolo něj a v něm.Tato těla tvoří AURU člověka. Jsou to:

• kéterické tělo
• nebeské tělo
• intuitivní tělo
• karmické tělo
• mentální tělo
• astrální tělo
• éterické tělo

Začneme však v opačném pořadí:

Éterické tělo neboli energetické tělo člověka
Je přesnou kopií fyzického těla a kopíruje jeho siluetu ve vzdálenosti 3 - 5 cm. Je složeno ze zvláštní látky, které říkáme éter (přechodná hmota mezi pevnou hmotou a jemnějšími energiemi), z něj jsou tvořena těla různých éterických bytostí – vil, domácích skřítků, pohádkových bytostí. Éterické tělo tvoří tzv. energetickou matrici lidského těla, již odpovídají orgány našeho těla, takže léčebným působením na éterické tělo dosahujeme léčení fyzického orgánu. Éterické tělo přesně kopíruje tělo fyzické, proto se mu říká éterický dvojník člověka. Po smrti všechna jemnohmotná těla opouští tělo fyzické, pouze éterické tělo, protože je jediné hmotné (váží 3 - 7 g), zůstává blízko fyzického těla a devátého dne po smrti člověka také umírá a rozkládá se. Tím se vysvětlují přízraky čerstvě pohřbených nebožtíků bloudících po hřbitovech – jsou to jejich éteričtí dvojníci. Jsou zaznamenány experimenty, kdy lidé v éterických tělech vycházeli ze svých fyzických těl a vykonávali předem dohodnuté aktivity - postavili se na citlivé váhy, osvětlovali filmy, přerušovali kontakty zvonku, procházeli stěnami apod. Je zajímavé, že jejich „odložené“ fyzické tělo zatím úplně ztratilo citlivost, nereagovalo na píchání, řezání, pálení. Z toho vyplývá, že bez éterického těla je celý náš systém receptorů, nervů a jiných prvků našeho fyzického těla nefunkční - není v něm život.

Astrální tělo neboli emocionální tělo člověka
Od fyzického těla je vzdáleno 5 - 10 cm a tvoří je neustále se přelévající barevné shluky energie, které reagují na naše emoce. Čím větší emoce, tím tmavší shluk barev. Pokud někoho stále ovládají negativní emoce jako pocit křivdy nebo agresivita, tvoří dlouhotrvající shluky záporné emocionální energie, které mají negativní dopad na naše zdraví. Astrální energie tvoří tzv. astrální rovinu, kde žijí astrální bytosti, pohádkové bytosti a bytosti a objekty z vašich snů. Po smrti člověka umírá po čtyřiceti dnech i jeho astrální tělo.

Mentální tělo
Je to tělo lidských myšlenek a poznatků. Od fyzického těla je vzdáleno 10 - 20 cm a úplně kopíruje jeho tvar. Je tvořeno z energie mentální roviny, ve které také žijí pohádkové bytosti. Mentální tělo má jasně žlutou barvu, která vychází z hlavy člověka a šíří se do celého těla, Když někdo soustředěně přemýšlí, mentální tělo se rozšiřuje a stává se jasnějším. Devadesát dní po smrti člověka mentální tělo umírá se všemi získanými vědomostmi.

Všechna tři výše popsaná těla patří našemu materiálnímu světu, rodí se a umírají se svým nositelem.

Karmické tělo neboli kauzální tělo člověka
Patří k nesmrtelné složce člověka a reinkarnací přechází z jednoho života do druhého. Je to tělo duše, ve kterém jsou obsaženy příčiny jednání člověka a informace o jeho možných budoucích skutcích. Vypadá jako oblak složený z různobarevných shluků jemnohmotné energie, vystupující 20 - 30 cm za hranice fyzického těla. Karmické tělo je naším strážcem, který nás vychovává podle požadavků Vyšších sil, a protože se nalézá v bezprostřední blízkosti emocionálního a mentálního těla, může v plné míře kontrolovat naše myšlenky, postoje a reálné skutky a dělat opatření k nápravě našich nesprávných emocí nebo postojů. Po smrti člověka se odebírá s ostatními jemnohmotnými těly do jemnohmotného světa, domů.

Intuitivní tělo neboli satvické tělo člověka
Je to matrice, podle níž se formuje naše éterické tělo, proto se mu také říká éterické určující tělo. Když nastane porucha v éterickém těle, regeneruje se podle této šablony. Jasnovidci je vidí jako tmavomodrou elipsu vzdálenou 50 - 60 cm od fyzického těla, ve které je prázdné místo, které se plně shoduje s naším éterickým tělem. To znamená, že éterické tělo zaplňuje tuto prázdnotu, a tak určuje jeho tvar a velikost. Takže intuitivní tělo člověka dokáže snadno obnovit, ale i deformovat naše éterické tělo - když chce.

Kéterické tělo
Vystupuje 80 - 100 cm za hranice fyzického těla. Napohled vypadá jako nazlátlé vejce, ve kterém se nacházejí všechna předešlá těla člověka. Vnější povrch tvoří pružná ochranná blána o tloušťce 1 - 2 cm, která zabraňuje pronikání vnějších vlivů. Uvnitř vejce je možné rozlišit hlavní energetický proud, který spojuje oba vrcholy vejce a prochází páteří. Toto tělo obstarává spojení se Stvořitelem, dostává od něj pro člověka nezbytné informace a předává mu potřebné povinnosti, které vzala na sebe duše, když se vydala na Zem do další inkarnace. Karmické tělo, naše čtvrté tělo, pravděpodobně tento program srovnává s reálnými činy a myšlenkami člověka. V případě neshod začne s naší výchovou.

Takhle tedy vypadá stavba člověka, nemá s anatomií nic společného. Pokud se vám tomu nechce věřit, popovídejte si s někým, kdo vidí auru, protože aura je souhrn jemnohmotných těl člověka.